Make Up For Ever Water Blend Foundation

   Lato rozpoczęło się w pełni, przynajmniej kalendarzowe… W upalne dni też lubię się pomalować, ale nie znoszę mocnych, kryjących podkładów, od których jest w końcu okazja troszkę odpocząć. Dlatego też o tej porze roku staram się wybierać produkty o delikatnym kryciu, ładnie wyrównujące koloryt, ale nie przesadnie zakrywające wszystkie „problemy” na mojej twarzy.
Dlatego właśnie o tej porze roku, bardzo często sięgam po jeden z moich ulubionych podkładów o delikatnym kryciu, jakim jest Make Up For Ever Water Blend Foundation. Jest to nowa wersja poprzednika o nazwie Face & Body. Nie mam porównania z poprzednią wersją, ponieważ nigdy jej nie używałam, ale ta wersja w zupełności mi odpowiada.


Make Up For Ever Water Blend Foundation


Podkład przychodzi do nas w szklanej, dość ciężkiej buteleczce, z pompką, która jest z pewnością dużym atutem, jednakże waga już nie. Jeżeli chcielibyśmy wziąć podkład na wakacje musimy się liczyć z tym, że szklane, ciężkie opakowanie nie jest najlepsze na wyjazdy. Za to dużym atutem jest fakt, że w przeciwieństwie do większości podkładów dostępnych na rynku, buteleczka mieści w sobie aż 50 ml produktu. Dlatego też patrząc na cenę, trzeba mieć to na uwadze.

Make Up For Ever Water Blend Foundation


Produkt jest na bazie wody, dlatego też jest bardzo rzadki i przed użyciem trzeba dobrze wstrząsnąć buteleczkę. Chociaż po nałożeniu na dłoń czy twarz konsystencja wcale nie jest aż tak lejąca, jak np. podkładu z MAC-a Face & Body. MUFE Water Blend jest podkładem o bardzo delikatnym kryciu. Tak naprawdę jego główne zadanie, to wyrównanie kolorytu twarzy, jej ujednolicenie, ale bez widoczności jakiegokolwiek produktu na twarzy. Krycie można budować do lekkiego średniego. Zwolenniczki dużego krycia nie będę więc z tego podkładu zadowolone, gdyż zdecydowanie przykrywa on mniej niż więcej. Zimą, kiedy wolę bardziej treściwe produkty, sama po niego nie sięgam. Ale latem, kiedy temperatura podskakuje moim zdaniem jest idealny, gdyż w ogóle go nie czuć na skórze. Nawet po nałożeniu 2 warstw jest niewyczuwalny, do tego stopnia, że często zapominam, że go w ogóle mam na twarzy. 

Make Up For Ever Water Blend Foundation


MUFE Water Blend różni się jednak od podobnego podkładu, jakim jest Face & Body marki MAC, ponieważ ma wykończenie bardziej matowe, ale nie jest to płaski mat. Podkład z MAC-a ma wykończenie bardziej świetliste. Natomiast produkt z MUFE bardziej przypomina naturalną skórę, ale bez efektu „glow”. Dlatego właśnie latem wybieram MUFE, a nie MAC-a ponieważ przy wysokich temperaturach lubię się świecić w strefie T, a Water Blend ma właściwości, które bardziej spodobają się właśnie osobom ze skórą mieszaną niż suchą.

Make Up For Ever Water Blend Foundation


Reasumując, czy polecam ten podkład? Jeżeli szukasz podkładu z bardzo delikatnym kryciem, które ładnie wyrówna koloryt skóry, a przy tym będzie niewyczuwalny na skórze, to tak. Wówczas ten podkład stanie się dla Ciebie na pewno strzałem w dziesiątkę. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Tarte Shape Tape Contour Concealer

Tarte Rainforest of the Sea™ Water Foundation

Dobre, bo polskie... pudry Glam Powders oraz paleta GlamBOX edycja II